Trychologia rozwija się w zawrotnym tempie, przez co rośnie świadomość tej dziedziny nauki wśród klientów. Coraz więcej osób poszukuje pomocy trychologicznej, dlatego jest ona doskonałym rozszerzeniem usług kosmetycznych i SPA. Klient w tym samym miejscu może zadbać nie tylko o swoją skórę, ale także o włosy. Zabiegi związane z ciałem można uzupełnić o protokół trychologiczny, czyli o usługę związaną z zabiegami na skórę głowy oraz pielęgnacji włosów.

Pogarszający się stan środowiska naturalnego, tempo życia, stres czy nieodpowiednia dieta mają mocny wpływ na nasze włosy i skórę głowy. Trychologia, dzięki indywidualnemu podejściu do każdego przypadku, potrafi zidentyfikować źródło problemu i skutecznie sobie z nim poradzić. Dla gabinetów kosmetycznych i SPA oznacza to pojawienie się kolejnej możliwości pomocy klientom.

Jak wprowadzić trychologię? Oprócz profesjonalnego sprzętu i kosmetyków, kluczowe jest znalezienie kompetentnej osoby, która potrafi opracować całą ścieżkę (protokół trychologiczny) prowadzącą klienta do uzyskania jak najlepszego efektu kuracji.

Trychologów jest mnóstwo i nie jest łatwo wybrać odpowiedniego. Potencjalnie, najlepiej przygotowanymi do tego fachu osobami są kosmetolodzy, fryzjerzy oraz pielęgniarki czy pielęgniarze. Warto szukać w szkołach oraz na uczelniach, ale także przeglądać ogłoszenia branżowe czy nawet grupy facebookowe. W innych grupach zawodowych również nie brak pasjonatów trychologii, którym można zaufać. Podstawą jest weryfikacja ich wiedzy i umiejętności. Jak to sprawdzić? Efektywną metodą weryfikacji podczas rekrutacji, jest poproszenie kandydata o przeprowadzenie wywiadu z modelką lub modelem, z rozpoznanym schorzeniem na skórze głowy. Sposób przeprowadzenia wywiadu, podejście do diagnostyki wstępnej oraz ocena finalna wraz z propozycją dalszych kroków, pokażą nam potencjał osoby i jej wiedzę.

Co jednak zrobić, gdy mamy do dyspozycji ogromny potencjał, ale brakuje przygotowania praktycznego i odpowiedniej praktyki? Na rynku pojawia się mnóstwo certyfikowanych szkoleń i kursów, które pomogą zespołowi zdobyć potrzebne kompetencje. Zanim jednak zainwestujemy w kursy, warto sprawdzić zainteresowanie załogi zakresem trychologii. Jak to zrobić? Ciekawym sposobem jest przygotowanie spotkania dotyczącego schorzeń skóry głowy i włosów przez pryzmat chorób cywilizacyjnych. W każdej grupie znajdzie się osoba z przetłuszczającą się skórą głowy, zaburzeniami autoimmunologicznymi czy wypadaniem włosów lub taka, która ma przyjaciół czy krewnych z takimi przypadłościami. Wcześniejszy wywiad i ankieta pozwolą ukierunkować wstępną rozmowę, wzbudzając zainteresowanie i małymi krokami tworząc zespół ekspertów.

Proces szkoleniowy powinien być rozłożony na etapy.

Etap 1. Otrzymasz teoretyczną wiedzę z zakresu trychologii, poznasz budowę skóry głowy, włosów oraz ich relacje z układem krwionośnym, nerwowym, hormonalnym i immunologicznym. Zapoznasz się z podstawowymi schorzeniami, a także z mechanicznymi i chemicznymi uszkodzeniami skóry głowy oraz włosów.

Etap 2. Nauczysz się praktycznej pracy z kamerą trychologiczną oraz poznasz ćwiczenia pomagające w rozpoznawaniu schorzeń. Pokażemy Ci sposób prowadzenia kartoteki, przeprowadzenia wywiadu i kontaktu z klientem. Na bazie tych doświadczeń możesz świadomie wybrać odpowiedni sprzęt trychologiczny. Na tym etapie otrzymujesz Certyfikat I stopnia.

Etap 3. Poznasz wpływ najczęstszych zjawisk wewnątrzustrojowych na stan włosów i skóry głowy. Poszerzysz wiedzę na temat aspektów żywieniowych i wstępnej oceny badań laboratoryjnych wraz ze skierowaniem do właściwego lekarza.

Etap 4. Poszerzysz zakres rozpoznawanych schorzeń skóry głowy o choroby nietypowe i rzadkie. Nauczysz się obsługi Trichogramu, lampy Wooda oraz narzędzi trychologicznych. Poznasz wpływ składników kosmetyków na kondycje skóry głowy i włosów. Na tym etapie otrzymujesz Certyfikat II stopnia.

Etap 5. Odbędziesz szkolenia dodatkowe, obejmujące dalszy rozwój wiedzy z poszczególnych schorzeń i czynników wewnątrzustrojowych oraz zewnętrznych, wpływających na skórę głowy i włosy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach wynikających z wprowadzania usług trychologicznych do gabinetów kosmetycznych i SPA? Zapraszam do kontaktu. Mam dla Państwa prezent. Każdemu uczestnikowi Konferencji Rentowne SPA prześlę gratis profesjonalny wywiad trychologiczny. Wystarczy wysłać maila na adres: biuro@sevenmoons.pl